Strona główna
O nas
Gdzie jestesmy
Schemat działania
Jak załozyc MPBM
Jak uczestniczyc w MPBM
Koronka z MPBM
Modlitewna apteczka
Modlitwa do sw Faustyny
Rejestracja dyspozytorów
Do pobrania
Kontakt

O nas

W 2017 roku w Oświęcimiu powstała grupa modlitewna pod nazwą Modlitewne Pogotowie Bożego Miłosierdzia. Naszą patronką jest św Faustyna. W skład grupy wchodzą osoby świeckie jak również osoby konsekrowane. Głównym celem Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji osób konających. Naszą inspiracją jest przesłanie Jezusa opisane przez św. Faustynę w Dzienniczku. Obecnie pozostajemy w kontakcie z kapelanem ks Jackiem Orszulikiem posługującym w szpitalu miejskim w Oświęcimiu , który informuje nas o osobach konających poprzez wysłanie SMS - a z podaniem ich imienia . Otrzymujemy zgłoszenia również od rodzin osób konających oraz od pracowników służby zdrowia. Zgłoszenie do wzięcia udziału w powyższej grupie modlitewnej następuje poprzez wysłanie SMS-a z podaniem swojego imienia z dopiskiem POGOTOWIE na numer dyspozytora podany na afiszu informacyjnym . Dodatkowo , w każdą pierwszą niedzielę miesiąca spotykamy się w kaplicy szpitalnej na Mszy św. odprawianej w intencji wszystkich osób za które modliliśmy się w miesiącu poprzednim. Przed Mszą św. odmawiamy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia w w/w intencji.

Naszym zamiarem jest objęcie w/w akcją modlitewną obszar Polski poprzez stworzenie przy każdym hospicjum i każdym szpitalu Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia z udziałem kapelanów posługujących w w/w szpitalach i hospicjach oraz osób świeckich .

Serdecznie zapraszamy wszystkich którym bliskie jest przesłanie Bożego Miłosierdzia oraz idea modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji osób konających do czynnego włączenia się w w/w inicjatywę modlitewną poprzez tworzenie nowych grup Modlitewnego Pogotowia Bożego Miłosierdzia przy szpitalach i hospicjach naszego kraju.